grafika

Lepší produkt pro lepší svět - to je Resysta

RESYSTA - lepší produkt pro lepší svět! 

na omak i vzhledově jako skutečné tropické dřevo. Proto tyto produkty mohou být využívány v mnoha oblastech namísto Bangkirai, mahagonu, teaku nebo sibiřského modřínu. K výrobě produktů z Resysty nemusí být pokácen jediný strom. To prospívá nejen deštným pralesům jako našim „zeleným plícím“, ale obzvláště to potěší obyvatele těchto pralesů, protože není ohrožen jejich životní prostor.

Takto funguje recyklace Resysty

Upcycling

Materiál Resysta se skládá z velké části z rýžových slupek. Rýžové slupky jsou vedlejším produktem potravinářského průmyslu a ve většině případů nemají další využití – s vyjímkou Resysty – zde vzniká ze zbytku zcela nový produkt. To se nazývá Upcycling.

recyklace

Vše z Resysty, ať už se jedná o zbytky z montáží, brusný prach, odřezky, či materiál z demontáží je možné recyklovat. Je jednoduše rozřezán a přidán do výrobního procesu. Starý produkt z Resysty se v zásadě může vždy stát novým produktem Resysta a to poměrně často. To znamená, že suroviny používané ve výrobě jsou používány neuvěřitelně dlouho. Díky tomu jsou výrobky vyrobené společností Resysta mimořádně udržitelné.

Resysta vybudovala v minulých letech recyklační síť. Neustále se snaží rozšířit síť návratových bodů..

recyklace Konsorcium

Resysta vytvořila ve spolupráci s několika výrobci recyklační konsorcium a zahájila cyklus recyklace. Společnosti se zavázaly, že během výroby recyklují zbytky, jako jsou odřezky, prach z broušení a zároveň vrátí zbytky z trhu, aby mohlo být toto vše znovu zařazeno do výrobního procesu (odpad a zbytky jsou rozdrceny a opět zpracovány). Konsorcium podporuje Vinylplus, dobrovolný program rozvoje udržitelnosti evropského průmyslu PVC.

Kde nás najdete

Limany s.r.o.
Pecháčkova 1317/45
318 00  Plzeň

PROJEKTY EU

V rámci Design Credits - Národní plán obnovy 4.5 Kreativní vouchery jsme zrealizovali projekty s názvem

  • Venkovní sauna registrační číslo 0218000225,
  • Výroba zahradního nábytku registrační číslo 0218000212, 
  • Venkovní kuchyně z Resysty registrační číslo 0218000111.

Tyto projekty jsou spolufinancovány Evropskou unií. Cílem těchto projektů je zvýšit konkurenceschopnost firmy na trhu v ČR a zvýšit proexportní potencionál.

Rychlý kontakt

   +420 604 627 344

   Obchodní oddělení pro Moravu:
   morava@limany.cz

   Distributor:
   Foxinterier W s.r.o. Klatovy 
   +420 376 312 077